IPL          

Co je a jak funguje IPL ošetření?

IPL ošetření je velmi šetrná metoda, kdy záblesk světla zachytí chloupek (čím tmavší, tím lépe), zahřeje ho a přenese tepelnou energii do cibulky chloupku a zataví cévu, která ho vyživuje a nerv. Toto poškození je trvalé. Z tohoto důvodu již není chloupek vyživován a imunitní systém jej během 14 dní vyloučí z podkoží.

Jaká je výhoda IPL oproti laserovému ošetření?

Výhodou je, že záblesk světla neprochází přímo do těla (jako u laseru), a při správném nastavení barevnosti pokožky, které vždy před samotným ošetřením provádíme, se od pokožky bez vedlejších účinků odrazí, tím pádem nedochází k poškození kůže.

Navíc díky safírovému krystalu dochází při ošetření zároveň k ochlazování okolní tkáně pokožky až do -10 °C. Tímto je snížena bolestivost zákroku na minimum.

Jaký je další průběh ošetření?

Na ošetřených místech zhruba do 6-ti týdnů začne znovu růst nové ochlupení světlé barvy, které následně zesílí a ztmavne. Právě v tomto stavu jsou chloupky vhodné k dalšímu ošetření.

Proč je potřeba opakovat ošetření, než je epilace úplná?

Ošetření je nutné opakovat celkem 3-6x (dle tělesné partie) v časovém intervalu 8-12 týdnů. Důvodem k opakování ošetření je fakt, že v daném období je vždy ve fázi aktivního růstu (tzn.viditelné) pouze asi 20% z celkového množství chloupků. Zbytek je ve fázi klidu v podkoží a průběžně se během roku střídají v růstu.

Kolikrát je třeba opakovat ošetření dle partií?

U každé osoby individuálně, přibližně následovně:

Obličej - individuálně (viz dotaz níže)

Intimní partie a podpaží 4-6 ošetření

Nohy - 3-5 ošetření

Záda - 4-5 ošetření

Ruce - 3-5 ošetření

 

Upřesnění probíhá vždy osobně s terapeutem při návštěvě.

Jaké jsou problematické aspekty ošetření?

Obličej - vzhledem k hormonální nerovnováze, je počet ošetření vysoce individuální.
Světlé a šedé ochlupení – není garance 100% účinnosti zákroku, avšak lze před ošetřením obarvit tělesnou partii, poradíme vám jakým způsobem.

Jak připravit tělesnou partii před ošetřením?

Pro optimální úspěšnost ošetření je třeba oholit danou partii několik dnů před zákrokem, aby vzniklo tzv.“strniště“.
Dobu oholení před zákrokem je nutné dodržet následovně dle tělesné partie:

Obličej, intimní partie, podpaží - 3 dny

Nohy-stehna, ruce - 10 dní

Nohy-lýtka, záda, oblast konečníku - 5 dní

 

 

Je ošetření skutečně trvalé?

Ano je trvalé, ovšem i zde existují určité vyjímky, např.mladé ženy ve fázi vývoje, nebo obecně u žen s hormonální poruchou štítné žlázy a vaječníků, kvůli tvorbě nových cibulek v podkoží. U mužů jsou to individuální vyjímky vzhledem k hormonální hladině a podobně.

Proč nemůžu 1 měsíc po ošetření na přímé slunce?

Je to z důvodu částečného porušení UV ochrany pokožky. Proto je nejvhodnější nechat si provést ošetření v období od října do června.

Jaké jsou kontraindikace k ošetření?

Neošetřujeme pihy, bradavice, kůži s vyrážkou, nepřiměřeně opálenou kůži, osoby s kardiostimulátorem, těhotné ženy.

 

Tuto službu v salonu Butterfly provádí paní Táňa Spilková ( www.salon-tana.cz ).

 

 

 

IPL přístroj - BTL EXILITE II

Fotorecyklace

Vynikajících výsledků dosahuje EXILITE především díky principu tzv. fotorecyklace. Tato technologie je založena na zpětném odrazu rozptýlených paprsků ve zlaté kavitě.

Vysoká frekvence opakování pulzů

Frekvence opakování pulzů je nastavitelná až na 3 Hz, takže i větší tělesné plochy jako například záda nebo nohy mohou být ošetřeny do 20 minut.

Inteligentní pulzní režim

Multipulzní režim umožňuje šetrnější přenos energie do pokožky a tím dosažení skvělého efektu i u pacientů s menším rozdílem pigmentace v cílové tkáni. Mezi jednotlivými pulzy multipulzu dochází k teplotní relaxaci epidermis, čímž se zvyšuje celkové množství energie, kterou můžeme sekvenčně dopravit do cílové tkáně. Multipulzní režim zvyšuje efekt terapie a současně snižuje riziko vedlejších účinků, jakým je například zarudnutí pokožky.

BTL POSTLIGHT™

Jakékoliv ošetření intentivním pulzním světlem je vždy provázeno mírným zarudnutím pokožky. EXILITE nabízí podporu hojení po terapii s využitím principu tepelného účinku LED modulovaného světla. Tato věděcky ověřená metoda podporuje hojení a urychluje vstřebávání nežádoucího zarudnutí. Skvělých účinků aplikátoru lze využít i samostatně při omlazování pokožky a vyhlazování vrásek.

Efekt fotomodulace

Monochromatické pulzní LED světlo pozitivně stimuluje produkci kolagenu v tkáni a tím urychluje hojení pokožky a vyhlazuje vrásky. Díky parametrům teparie je ošetření jednoduché a rychlé.

Distribuce světelné energie na krystalu EXILITE

Systém obdélníkových pulzů zaručuje rovnoměrné rozložení energie na ploše krystalu. Právě rovnoměrné rozložení energie je klíčové pro účinky terapií.

Nové termoelektrické chlazení krystalu

Polovodičový chladící prvek zvětšuje rozdíl teplot povrchových a podpovrchových struktur tkáně a tím dělá terapii šetrnější k pokožce. Speciální safírový krystal s unikátními fyzikálními vlastnostmi umožňuje nastavit vysoké hodnoty chlazení.

Filtrace světelného spektra

Všechny filtry jsou laboratorně testovány!

Energie v krátkém čase

Díky rychlosti výboje EXILITE nedochází ke zvýšené difuzi tepla do okolních tkání a terapie je tak mnohem cílenější.

 

Tuto službu v slaonu Butterfly provádí paní Táňa Spilková.